Remake swojej starej pracy

czy warto w to iść?

Kilka lat temu spalił się dysk w moim laptopie i straciłam wszystkie dane. Kiedy indziej opowiem Wam, jak potrzebne było mi to doświadczenie, i że w sumie to spoko. Ale uchylając rąbka tajemnicy i uprzedzając pytania –

Tak, nauczyłam się robienia kopii zapasowych! 🙂

Kiedy już ochłonęłam, olśniło mnie, że "crème de la crème" mojej twórczości nie przepadł. Najlepsze w moim mniemaniu pracki spokojnie wisiały sobie na kilku portalach dla artystów. Desperacko rzuciłam się w internet i zaczęłam zbieractwo: Prawy Klik – Zapisz Jako, a moje poczucie, że wszystko przepadło! pomału zastępował błogi spokój.

Siłą rzeczy, była to okazja do skonfrontowania się ze swoimi starymi wytworami. Niektóre z nich wywołały pobłażliwy uśmiech na mojej twarzy, w stylu: "Co ja sobie myślałam?!". Ale kilka z nich… Byłoby całkiem niegłupich…

Gdyby nie to kaprawe wykonanie!

remake _fail

 

Skoro Dobre Pomysły występują w mocno ograniczonej liczbie egzemplarzy, szkoda by się marnowały ze względu na brak umiejętności autora, prawda? Prawda?

doot

W ten sposób powstały 3 sztuki odświerzonych, dopieszczonych i stuningowanych prac. Pokaże Wam jedną z nich – wersję before i after, w całości i zbliżeniach.
All Inclusive:

remake Strzalki

remake 1

remake 2

remake 3

remake 4

remake 5

Fajnie, nie? Wszystkie błędy przeszłości zostały naprawione i tak oto nastała Nowa Era.
Czy jednak na pewno taka nowa? Nawet jak patrzę na odświeżoną wersję to towarzyszy mi poczucie… jakaś taka stęchlizna. Niby nowe, a w sumie nic nowego.

Czy w takim razie warto w tym grzebać? Czy mi to coś dało?
Chyba nie. Może oprócz świadomości, aby następnym razem mieć lepszy powód do pójścia w remake, niż lekkie uczucie zażenowania, towarzyszące oglądaniu starych prac.

doot

Moim zdaniem. Lepiej zostawić stare pracki w spokoju. Zostawić je tam, gdzie ich miejsce – w archiwum –  i ruszyć dalej.

A następnym razem spojrzeć na nie – i siebie samego z przeszłości – z większą wyrozumiałością.

dot

A jak tam u Was? Podjęliście się kiedyś remake'u swojej pracy?
Opowiedzcie o tym w komentarzu. Linki mile widziane 🙂

Pozdrawiam.

 

sub2

jasne, że TAK!

Zapisz się do newslettera, aby dostawać na maila powiadomienia o nowych wpisach!

... i naciśnij BUTTON:

doot