Bądź jak DecoMorreno!

Małe, niewinne zdarzenie w internecie owocuje lawiną memów. W obliczu takiego wydarzenia trzeba reagować! Siłą rzeczy mój plan publikacji na blogu musiał zostać zaktualizowany. Uzupełniłam go o ten szybki wpis.
Mam jednak dylemat- nie wiem, czy ten post powinien znajdować się w dziale Przemyślenia, czy może Książki Które Warto? Bo o książce dzisiaj będzie. Ale też nie do końca.

 

boooook

Pewnie już ją znacie…

decomorreno
źródło: wirtualnemedia.pl

Pani Elżbieta- członkini jednej z facebookowych grup- w opakowaniu kakao DecoMoreno dostrzega materiał graficzny godny okładki powieści. Dzieli się swoim spostrzeżeniem z resztą grupy, rozpoczynając tym samym memowe szaleństwo…

Nie będę tutaj wnikać w szczegóły. Na Wirtualnych Mediach zrobili to bardzo dobrze i wnikliwie. Możecie prześledzić tam całą historię fenomenu DecoMorreno. Od samego początku, aż do akcji innych firm. A jak Wam nie dość, to zajrzyjcie na lubimyczytac.pl.
Tak, zajrzyjcie tam… jeśli dacie radę. Mają tam teraz taki ruch, że serwery nie wytrzymują. A recenzji "Najwyższa Jakość" autorstwa Cacao DecoMorreno wciąż przybywa…

A co na to DecoMorreno?

Na luzie przyłącza się do zabawy! Pod naciskiem społeczności fanów, uchyla rąbka tajemnicy o kolejnych tomach Trylogii(!!). Na wcześniej już wspomnianym portalu lubimyczytać.pl w imieniu pana DecoMorreno udziela wywiadu. Odpowiada w nim na takie pytania, jak: "Dlaczego ukrywa Pan twarz przed swoimi czytelnikami?", czy "Jaką ma Pan receptę na życie?". Sam też wychodzi z inicjatywą. Publikuje tutorial video, w którym pokazuje, jak samodzielnie wykonać filcową zakładkę do książki. W swoich komentarzach podlinkowuje profil wydawnictwa Extra Ciemne. Najlepsze, że wszystko odbywa się naturalnie, jak gdyby nigdy nic. A właściwie tak, jak gdyby działo się naprawdę.

Nie mogę się doczekać, żeby się przekonać- jak daleko to zabrnie? 😀

Taka okazja jest idealnym momentem na zorganizowanie konkursu. I tak też się stało. Chciałam zachęcić Was do udziału (O czym mogłaby być książka "Najwyższa Jakość"?), ale w chwili w której piszę już po wszystkim, konkurs roztrzygnęty:decomorreno

źródło: Fanpage DecoMorreno

Czy ten konkurs (i związana z nim promocja) miałby rację bytu, gdyby inicjatywa nie wyszła "od ludu"? Sami wiecie jak jest- codziennie przez fejsbukowe fanpejdże przewalają się tony rozmaitych konkursów, rozdań itp. Gdyby DecoMorreno samo z siebie wypuściło taki konkurs… I dało o nim znać na swoim fanpage'u… Przyznaj się- nie zwróciłbyś na to uwagi.

Ale to w sumie logiczne, bo przecież po co Ci w polubionych profil kakao, prawda?

Gdzieś, kiedyś natknęłam się na infografikę o nawykach Ludzi Sukcesu. (Tak, czasem zdarza mi się czytać w takie rzeczy. Mam nadzieję, że okaże się, że jestem zaprogramowana na sukces i bogactwo… Ale lektura kończy się jak zazwyczaj depresją) Człowiek Sukcesu wszędzie dostrzega okazję do działania. Jak widać na załączonym obrazku- okazja nie ma na czole wypisane tego, że… jest okazją. W tym przypadku były to heheszki, jakich wiele. Można było się po prostu obrazić, lub je zignorować. A DecoMorenno dostrzegło, że może coś na tym ugrać.
Spodziewaliście się czegoś takiego po kakao? KAKAO?! Serio?

decomorenno face1

Dałam się porwać "Najwyższej Jakości"…

 

Kolejną, istotną sprawą w akcji z konkursem jest refleks jej twórców. Szybkość reakcji w Social Media jest na wagę złota. Jeszcze chwila, a cały szał minie, pozostawiając po sobie "oooooo nieee, znowu to kakao, już nie mogę na to patrzeć!". Każdy, nawet najlepszy żart kończy w ten sposób, niestety… (Hej, znacie ten kawał o Chucku Norrisie? E dobra, nieważne.)
A jeśli chodzi o wykorzystanie memów do celów reklamowych:

Reaguj szybko,
albo WCALE!

A ja, bawiąc się w Człowieka Sukcesu – też łapię fajną okazję. Mogłam Wam opowiedzieć na swoim blogu o śmieszkach z internetu! I dodatkowo ubrać to w edukacyjne(motywacyjne?) przesłanie. Czasem zdarza mi się sprytność 🙂

decomorenno face2

dot

bo morał z tego taki:
Bądź jak DecoMorreno:

.

dostrzegaj okazję,
i     D Z I A Ł A J !

.

Bo nie wiesz, kiedy znowu się trafi,
a i samo też się nie zrobi.

doot

Pozdrawiam!
p.s. Następnym razem naprawdę będzie o książce, obiecuję!
p.p.s. Ciekawe, co z zapoczątkowania tej akcji ma pani Elżbieta? 😀

doot

sub2

jasne, że TAK!

Zapisz się do newslettera, aby dostawać na maila powiadomienia o nowych wpisach!

... i naciśnij BUTTON:

doot